Ile kosztuje wynajem samochodu?

Koszty wynajmu samochodu nie są tak wysokie na jakie wyglądają. Wielu osobom wciąż wydaje się, iż wypożyczenie auta to ekstrawagancki luksus, który sporo kosztuje. Tymczasem wypożyczalnia samochodów oferuje nie rzadko szereg upustów i promocji, dzięki którym najem auta nie jest drogi.

Najczęściej cena wynajmu zależy od okresu na jaki samochód jest wypożyczany. W przypadku wynajmu krótkoterminowego jednego dnia jest najdrożej, kiedy wynajmujemy samochód na tydzień, dwa cena wynajmu jest optymalna i najbardziej przystępna. Wynajem długoterminowy skierowany jest przede wszystkim dla firm oraz osób, które mają sfinansowany samochód zastępczy przez ubezpieczyciela. Cena wynajmu zależy również od klasy samochodu, od tego jak jest duży, jakie ma wyposażenie. Standardem są samochody z klimatyzacją, jednak za nawigacje często trzeba dopłacić.

Wśród opłat dodatkowych jest też ubezpieczenie oraz foteliki dla dzieci. W wielu lokalizacjach wynajem samochodu jest droższy z uwagi na metropolię, duży popyt na tę usługę, w innych koszty wzrastają wraz z sezonem turystycznym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motoryzacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.