Projektowanie wnętrz – Kiedy liczy się budżet

Osoby korzystające z usług projektanta wnętrz to zwykle właściciele wnętrz ceniący sobie jakość mieszkania, pracy oraz estetykę otaczającego ich wnętrza. Koszty są w tym wypadku drugorzędne, jednak nie nieograniczone. Zawsze projekt ma jakiś budżet, w którym powinien się zamknąć. Prawdziwym wyzwaniem są tanie projekty, które mają niewielki budżet realizacji.

Wnętrze za grosze

Również za przysłowiowe grosze można wyczarować doskonałe, ciekawe i zachwycające wnętrze. Oczywiście wiele zależy od metrażu, bowiem zupełnie inne kwoty są niezbędne do zagospodarowania dwudziestu metrów kwadratowych kawalerki a inne do wyposażenia stumetrowego domu jednorodzinnego. Mając określony budżet projektowanie wnętrz bazuje na mniejszej lub większej swobodzie wyboru materiałów, wyrobów rękodzielniczych itp. Najczęściej jednak nie chodzi o półkę cenową mebli, czy dodatków ale o pomysł na wnętrze.

Pomysłowe rozwiązania

Nie trudno się dziwić iż samo projektowanie wnętrz może stanowić zasadniczy koszt w budżecie, gdyż to od projektu zależy jak się wnętrze zaprezentuje. Nie warto jest oszczędzać na usługach projektowych. Wbrew powszechnej opinii pomysłowe rozwiązania wcale nie są drogie. Pewną gimnastyką umysłu jest stworzenie funkcjonalnych przestrzeni w bardzo małych pomieszczeniach, jednak wybór możliwości w XXI wieku jest bardzo duży. Niektórzy producenci wyposażenia wnętrz stawiają właśnie na pomysły na wykorzystanie maksimum przestrzeni. Zabudowy szafek, wielofunkcyjne łóżka i stoły, składane, transformujące się to tylko niektóre przykłady na kreatywną przestrzeń. Ten sam pokój może być jadalnią, sypialnią jak i gabinetem do pracy. Kwestią jego urządzenia i organizacji jest to czy założenia projektowe się spełnią.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dom i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *