Układamy panele nie wynosząc mebli z pokoju

Układanie paneli podłogowych nie należy do czynności trudnych, stąd też wiele osób podejmuje się ich montażu bez pomocy fachowca. Panele składa się niczym puzzle w systemie click, jednakże w praktyce nie jest to tak banalne jak się wydaje w teorii, zwłaszcza kiedy na drodze stoją nam meble. Kluczowym pytaniem jest to czy podczas układania pływającej podłogi w pomieszczeniu mogą być meble. Bez wątpienia nie powinno ich być, jednak nie zawsze jest to możliwe, chociażby z tego powodu iż transport mebli z pokoju do pokoju jest trudny, wiąże się z rozbiórką każdego mebla itp.

Trudno sobie wyobrazić układanie paneli w pokoju z pełnym wyposażeniem, niemniej aby skutecznie wykonać montaż paneli nie musisz dokonywać przeprowadzki ogromnej szafy, czy kanapy wystarczy że ją będziesz sukcesywnie przesuwał po powierzchni podłogi. Niestety sytuacja ta niesie ze sobą pewne zagrożenie niepowodzeniem, bowiem podłoga pod wpływem ciężaru mebli może się zacząć rozchodzić, przesuwać itp. Czasem warto się poświęcić i zadbać o opróżnienie całkowite pomieszczenia, w którym masz zamiar ułożyć panele podłogowe.

Warto też zajrzeć na strony www producenta paneli, niektóre firmy prowadzą blogi na których możemy znaleźć fachowe poradniki, jak samodzielnie wykonać montaż paneli we własnym mieszkaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeprowadzki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.