Zwiedzamy Cieszyn z dziećmi

Będąc w Cieszynie na wycieczce z dziećmi warto jest wybrać kilka punktów miasta do zobaczenia. W ciągu jednego dnia trudno jest zobaczyć wszystko, zwłaszcza gdy zwiedzającymi są najmłodsi. Dzieci rzadko potrafią skupić uwagę przez kilka godzin, jeszcze rzadziej interesują ich historie poszczególnych zabytków, za to przemawiają do nich obrazy.

Cieszyn miasto pełne zabytków

Dlatego też wycieczkę należy zacząć od wzgórza zamkowego. Tutaj znajdą mali podróżnicy coś dla siebie. Począwszy od muzeum ziemi cieszyńskiej przez basztę wieży warownej aż po symbol Cieszyna jakim jest drukowane Babtysterium na banknocie dwudziestozłotowym. Zwykle tę ostatnią budowlę dzieci zapamiętują na dłużej przypominając sobie o wycieczce do Cieszyna za każdym razem gdy mają w ręku banknot dwudziestozłotowy. Mimo iż kaplica ta nie urzeka wytwornością to jest wspaniałym zabytkiem, który warto zobaczyć osobiście.

Podobnie blisko zlokalizowane ruiny mogą posłużyć wytłumaczeniu maluchom jak przez lata zmienia się poziom miasta i miasto dosłownie rośnie na gruzach wcześniejszych zabudowań. Wieża warowna pozwala zobaczyć widok panoramy miasta z góry. Jednak ta atrakcja jest godna polecenia jedynie w czasie, kiedy pozwala na to pogoda. Kiedy miasto Cieszyn skrywa się pod mgłą i chmurami nie zrobi on wrażenia ani na dziecku ani na dorosłym. Sama budowla oczywiście jest godna uwagi, jej budowa, wykończenie i zachowany stan. Co więcej atrakcje te są ogólnodostępne, co może być atutem dla rodziców planujących niskobudżetowe zwiedzanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *